KONCERTY I WYSTĘPY

Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym - Chorwacja 2019.

Poniżej wyniki naszych zawodników.

Formacje (małe grupy).
- jazz funk formacje juniorzy - 3 miejsce,
- dance show formacje juniorzy - 4 miejsce,
- fantasy show małe grupy juniorzy - 4 miejsce,
- free dance małe grupy juniorzy - 4 miejsce,
- free dance formacje juniorzy - 5 miejsce,
- free dance formacje kadeci – 6 miejsce,
- dance show małe grupy kadeci - 7 miejsce,
- fantasy show formacje juniorzy - 7 miejsce,
- fantasy show małe grupy kadeci - 10 miejsce.

Solo (duety).
Fantasy show solo kadeci:
- Ola Gliszczyńska 7 miejsce,
- Ida Kozłowska 9 miejsce,
- Oliwia Pilarska 14 miejsce.
Fantasy show solo juniorzy:
- Oliwia Marcinczak 10 miejsce.
Dance show solo kadeci:
- Zuzia Ziółek 13 miejsce,
- Ola Gliszczyńska 23 miejsce.
Disco slow solo kadeci:
- Ida Kozłowska 12 miejsce.
Disco slow solo juniorzy:
- Oliwia Marcinczak 13 miejsce.
Jazz funk solo kadeci:
- Oliwia Pilarska 14 miejsce.
Free dance duety kadeci:
- Oliwia Pilarska i Patrycja Swaczyna 4 miejsce,
- Ola Gliszczyńska i Ida Kozłowska 12 miejsce.
Dance show duety kadeci:
- Ola Gliszczyńska i Ida Kozłowska 13 miejsce.
Fantasy show duety kadeci:
- Ola Gliszczyńska i Ida Kozłowska 10 miejsce,
- Zuzia Ziółek i Weronika Adamusik 12 miejsce.


KONCERT ZESPOŁU FLETOWEGO - 26.05.2018

Zespół Fletów Prostych Pędziwiatrów, pod kierunkiem Janiny Bernacik, przy akompaniamencie Katarzyny Mandat, zaprezentował się na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi.
W wykonaniu naszych muzyków zabrzmiały utwory:
1. "Wróć do Sorrento" – Ernesto de Curtis – w interpretacji Michaliny Maciaszszyk,
2. "Boże litościwy" – psalm 64 Mikołaja Gomółki (a capella), skład zespołu – kl.II, III, IV, V - zespół,
3. "Nieście Chwałę Mocarze Panu Mocniejszemu" – psalm 29 Mikołaja Gomółki - zespół,
4. Wiązanka dwóch walców „Karnawał wenecki” oraz „Laleczki” z filmu Laleczki – nagrodzona Oskarem muzyka polskiego kompozytora Bronisława Kapera, w interpretacji Anny Drzazgi,
5. „Wesoły wieśniak” miniatura z albumu dla młodzieży Roberta Schumanna – w interpretacji Zuzanny Ciesielskiej,
6. Wiązanka walców – z operetki "Wesoła wdówka" Franza Lehara, "Złoto i srebro" oraz "Baron Cygański" – Johana Straussa syna - zespół,
7. Fragment melodii z baletu "Jezioro Łabędzie" Piotra Czajkowskiego w interpretacji Zofii Słaby,
8. „Skrzypek na dachu” Jerry Bock – "Gdybym był bogaty” – w interpretacji Dawida Dońca.


1   2


XI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW

14.04.2019 Pędziwiatry wzięły udział w XI Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Instrumentalistów w Aleksandrowie Łódzkim.
W interpretacji młodych muzyków Pędziwiatrów zabrzmiały utwory:
- Nacio Herb Brown "Deszczowa piosenka",
- wiązanka popularnych motywów operetkowych,
- Jerry Bock "Gdybym był bogaty",
- Bronisław Kaper "Laleczki moje laleczki",
- Piotr Czajkowski fragment z baletu "Jezioro łabędzie",
- Ernesto De Curtis "Wróć do Sorrento",
- Robert Schumman "Wesoły wieśniak".


1   2   3   4   5


TURNIEJ TAŃCA NARODOWEGO - 17.03.2019

17.03.2019 Pędziwiatry wzięły udział w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Narodowego który odbył się w Wieluniu.


1   2   3  


TURNIEJ TAŃCA O PUCHAR UNIEJOWA - 17.03.2019

17.03.2019 w Uniejowie odbył się turniej tańca w którym wzięły udział Pędziwiatry.
Poniżej wyniki osiągnięte przez naszych zawodników w poszczgólnych kategoriach.
Dance show solo kadeci:
3 miejsce - Ida Kozłowska,
9 miejsce - Zuzanna Ziółek.
Dance show solo młodzicy:
5 miejsce – Alicja Młodzińska.
Fantasy show solo młodzicy:
1 miejsce - Alicja Młodzińska.
Fantasy show solo kadeci:
1 miejsce - Ida Kozłowska,
6 miejsce - Oliwia Pilarska,
8 miejsce - Aleksandra Gliszczyńska,
9 miejsce - Zuzanna Ziółek.
Fantasy show solo juniorzy:
4 miejsce - Oliwia Marcinczak.
Hip Hop solo kadeci:
6 miejsce – Maja Skrzypek,
Dance show duety kadeci:
2 miejsce - Ida Kozłowska i Aleksandra Gliszczyńska,
3 miejsce - Weronika Adamusik i Zuzanna Ziółek,
4 miejsce – Maja Skrzypek i Zuzanna Półtorak.
Fantasy show duety kadeci:
3 miejsce – Maja Skrzypek i Zuzanna Półtorak,
5 miejsce - Ida Kozłowska i Gliszczyńska Aleksandra.

Dance show formacje junior - 1 miejsce.
Fantasy show formacje junior - 1 miejsce.
Fantasy show mała grupa juniorzy - 1 miejsce.
Fantasy show mała grupa kadeci - 2 miejsce.


KONCERT ZESPOŁU FLETOWEGO - 3.02.2019

Koncert zespołu fletów prostych podczas mszy w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi, która rozpoczęła uroczystość nadania imienia Wisławy Szymborskiej Szkole Podstawowej nr34 w Łodzi, siedzibie zespołu od początku jego istnienia. Nasi wszechstronnie umuzykalnieni uczniowie po koncercie dołączyli do szkolego chóru i już w gmachu szkoły uświetnili wokalnie ten szczególny dzień.


1   2   3